Teď jsem viděl Oppenheimera a mně se to dost líbilo, i když chápu, že pro někoho to může být příliš dlouhé, sterilní a bez emocí jako u mnoho Nolanových filmů. Scenář může působit nezáživně, ale herci ho samozřejmě věděli skvěle zahrát. Mně to povrchní teda nepřišlo a bylo to dobře dělané charakter drama a ani mi nevadil nelineární děj, protože mi nepřišel tak matoucí. Poslední hodina se ale možná natahovala trochu moc a říkali tam několikrát stejné věci. Slyšel jsem ale, že film Oppenheimera dost přikrašluje a ve skutečnosti byl on dost veliký hajzlík a kromě toho, že chtěl otrávit svého profesora tak chtěl i uškrtit svého kamaráda Fergussona ze závisti, byl to prostě dost rozporuplný člověk jak mnoho jiných vědců. To že byl komouš mi až tak nevadilo, byl prostě naivní a neuvědomoval si, jaký je ten systém destruktivní. Orwell byl taky socialista, ale po španělské válce změnil své názory. Tohle je ale komplikované téma.
Jeden problém u jeho filmů, který tady nikdo nezmínil je i jeho zvukový mixing, postavy často nemluví dost nahlas, takže bez titulků bych jeho filmy ani nevěděl sledovat, hlavně když v tomhle pořád hraje hudba a nejsou tam žádné tiché momenty.
Podle mne jeho nejlepší od Inception a jeden z nejlepších mainstream filmů za posledních několik let, který říká osobní příběh a méně se soustředí na akci.
Ty sex scény tam ale opravdu nebyly nutné.
@
rikuhahl (25.07.2023 22:26): Barbie se nechystám v nejbližší době vidět, ale je zajímavé, jaké jsou na ten film rozporuplné reakce, někteří lidi jako Critical Drinker tvrdí, že film je misandristický a zesměšnuje muže a jiní tvrdí, že Barbie je zobrazena jako drzá a arogantní a Ken je mnohem sympatičtější postava, tak teď nevím, co si z toho vzít.
Jak lidi zmínili, je dost ironické, že film o vynálezci atomové bomby je měně kontroverzní, než film o Barbie. :D