@Sinister (23.09.2015 17:44): Jestli ti dělal problém Taurus, tak z Capra Demona se posereš :D To je jeden z opravdu mála bossů kterého bych považoval za vyloženě nefér, hlavně když člověk neví do čeho jde. Samozřejmě nic ve zlém, každý si hru prožije jinak.

Jinak je dobré vědět, že uskakování (kotoulem) není jenom rychlé přesunutí se z místa. Je to mechanika během které tě na zlomek vteřiny nemůže nepřítel zasáhnout, tzn. musíš to dobře časovat s útoky nepřátel.
Taurus patří mezi nejlehčí bosy hry, zvlášť když uvážíš, že mu hned ze začátku můžeš sebrat klidně víc než polovinu života.
Jediný bugoun u mě byl Rotten z dvojky. Jinak jsem se nesetkal s tím že bych umřel nějak neférově.

I když takové New Londo dokáže být pěkná legrace.. :D
@Sinister (23.09.2015 17:44): Dovolím si nesouhlasit. Hned ze začátku hry mě u Tauruse čekalo tolik smrtí, že tvých pár tisíc duší je proti tomu sranda :) Leč vydržel jsem a prostě to zkoušel znovu a znovu, až jsem jednou ty chyby neudělal a přežil, naopak Taurus se setkal s lepším. Vždycky, opakuji vždycky byla moje smrt zaviněná pouze a jenom mnou, jakmile jsem něco podělal, hned jsem dostal kyjem, až jsem se rozplácl nebo většinou sletěl z hradeb. Takže házet vinu na hit detection není fér; když přece vím, že "úder kladivem toho krávomrda má zásahovou zónu prakticky přes celej ten podělanej můstek", tak se od něj držím dál a hbitě skáču a poletuji v ladných piruetách v těžkém brnění kolem dokola tak dlouho, až to Tauruse unaví a chcípne..
Long live Taurus! Pardon... Okara!
Tak jo, takže je to oficiální - Taurus Demon už mě stál 27.660 duší a 2x ten zlatej nesmysl, co si tím obsypu zbraň.
Nejen že už Undead Burg nemůžu už ani cítit, nepovažuju tu hru ani za férového předchůdce Bloodborne.
Ty kecy jako: "Vždycky přesně víte, proč zemřete..." hovno. Velice špatná hit detection, která způsobuje, že úder kladivem toho krávomrda má zásahovou zónu prakticky přes celej ten podělanej můstek. Tohle je velice laciné a rozhodně to nemá co dělat s "hard core" nebo "starou školou".

EDIT: Mimochodem, tenhle příspěvek jsem napsal PO zabití Taurus Demona (asi sedm firebomb a tři black firebomby). Namísto extáze a radosti jsem akorát zklamanej :(
@Crash (22.09.2015 17:50): Tak já si jednou umřel u bosse a do tý doby nic. Až teď, když se mi to hodí fakt nejmíň :/ Ale ta lokace je fakt nudná, o nepřátelích nemluvě. Ono to bude tím, že je to prostě strašně nudný hrad plný pitomých nudných zombíků a ať se dívám, jak se dívám, nevidím tu žádný tajemství. Doufám, že je tahle lokace parafrází Očistce, aby v tom byla alespoň nějaká pointa.
@Sinister (22.09.2015 17:32): Mě až tak nudný Undead Burg nepřijde, i když rád ho taky nemám, ale to spíš z toho důvodu, že teprv tady (a ne v tutorialu) jsem se začal učit a chápat, jak se ta hra hraje, a co to ode mne všechno bude chtít, takže jsem tu ze začátku dost vykysl, protože to furt bylo "You died".
@Crash (22.09.2015 17:29): Právě jsem uvolněnej až moc. Spáchat tři sebevraždy na můstku vedoucím v Undead Burgu od ohníčku k tomu pitomci s kuší - to už chce mít kozí ruce.
Těch 7.000 duší a prach mě ale štve o moc víc. Obzvlášť, když je u toho prachu v podstatě napsaný, že je to na toho draka. Chjo. Tauruse budu muset asi zrubat růčo. Ale rozhodně ne dneska.

...ale to umístění ohníčků není zrovna "old school", je to spíš dost votravný. Zlatej Bloodborne!

EDIT: I když ne. Ty ohníčky jsou vlastně vcelku OK, ale vadí mi Undead Burg. Vadil mi už v recenzích a tutorialových videích. Je to hrozně nudná lokace s hrozně nudnými nepřáteli.
...ten moment, kdy dá doktorka člověku "něco na uvolnění" a dotyčného nenapadne nic lepšího, než si zahrát Souls. Na začátku hry přijít o 7.000 duší, jeden zlatý prach (protože toho Tauruse přece dám... nebo ne?) a pak ještě spáchat sebevraždu hned, co vylezu od ohníčku, protože těch 7.000 duší vlastně asi na nic nepotřebuju, tak je nebudu ani vyzvedávat, že jo.
@SilentWolf (17.09.2015 20:38): Kvůli Bloodborne jsem obohatil sbírku o oboje Souls - dvojku v té vylepšené verzi na PS4 a jedničku na PC.
Já teda vůbec nic nenamítám vůči hře (naopak jsem příjemně unešen) - jen ten systém, kdy velmi často oběhnu bosse a opravdu ho plácám přes zadek, jak na závodech v bikinách :)
@7c (16.09.2015 18:13): Tajemství šéfkuchaře.
Nesouhlasíš tedy s tím, že vlastně většině bosů šolícháš anus nástrojem zkázy až do úplného zničení? Já se toho pocitu nemůžu zbavit.
Dark Souls je jedním z nejzásadnějších fenoménů v počítačových hrách za posledních šest let a zároveň neuvěřitelná návykovka.
...až na to, že nikomu asi nepřipadá divný zabíjet démony manikůrou a/nebo análním kolíkem. Japonci.
@sxg (12.09.2015 17:24): A co si pamatuji, tak nejenom bude mít plné HP, ale navíc pěkně vyroste a převezme skilly od mrtvého kolegy :) Takže celkem záhul.. Co si pamatuji, bylo pro mne lepší nejdříve zabít toho s oštěpem, tlusťoch byl potom ještě větší, tedy ještě větší cíl a to není k zahození :)
Ako je to s Dragon Slayer Ornstein & Executioner Smough, ak im počas súboja uberám obom, po zabití jedného a animačke bude mať druhý zas plné HP? Zase tam kysnem ...
No, sprintuješ když podržíš tlačítko O při běhu. Na klávesnici je to podle google mezerník.
Panstvo, možná si pamatujete, jak jste se mi tu pokoušeli poradit, jak rozchodit hru a že mi nešla spustit v online režimu. Nehrál jsem snad od dubna, možná déle, v sobotu jsem to spustil a vše bylo v anglině, i když jsem měl prve staženou češtinu. Co mi však způsobilo větší šok bylo, že jsem viděl pobíhat bílé postavy a když jsem si vzal lidskost, najednou jsem potkával ostatní hráče, byl jsem i přepaden a bídně zhynul pod mečem nájezdníka, ale taky jsem se nechal sám povolat a někomu jsem pomáhal.. Koukal jsme jako blázen :)
Ale v čem potřebuji poradit: nemůžu si vzpomenou ani najít v ovládání klávesu pro sprint! Mačkal jsem kdysi něco jako L Shift nebo tak něco a nefunguje mi vůbec nic, byl tam vůbec sprint nebo si to pletu? Pokud ano, kde ho najdu?? Děkuji moc.
Hra samotná je sice geniální, ale přes technickou stránku věci se minimálně na stávající sestavě opravdu nepřenesu. Díky DSFixu se na to dá koukat, díky DSMFixu hrát na myši (byť díky trhanému otáčení je gamepad opravdu lepší), nakonec jsem po hodině snažení zprovoznil i gamepad (hra tvrdohlavě přehazovala pohledy do stran a nahoru), ale i přes nastavení v DSFixu z toho ty neustálé propady FPS dělají nehratelnou záležitost (podle různých fór problém AMD karet).
@Bodkin (15.04.2015 09:47): Bodkin sa nezdas, Severance je dobra volba, akurat 2 tyzdne dozadu som to presiel za Rytiera, ale tie posledne 2 levely su uz dost velky zahul.

Jo, boj celkovo je IMO lepsi ako u DS, ale problem Severance je zase horsie spracovane ovladanie.

V com je DS lepsie je rozmanitost gameplay stylov kde je navyse magia roznych typov, kdezto u Severance je to len volba najlahsie za Amazonku lebo ma zbrane s najdlhsim dosahom a najtazsie za Trpazlika lebo ma zbrane s najmensim dosahom.

Ale na rozdiel od DS u Severance je k dispozicii ultimatna voodoo magia Save/Load :-D.

Ono ale hodně záleží na vybavení a nastavení těch věciček. Já mám třeba myš nastavenou permanentně na vysokou citlivost. U Dark Souls se mi klepal obraz, což přestalo, když jsem citlivost snížil. S tím už se mi to ale hrálo vážně blbě.
Holt DS:PtDE je jen port.

@Kunick (14.04.2015 23:27): Jestli máš gamepad, tak to s ním vyzkoušej.
Kurva. Musel jsem si to znova nainstalovat a teď jsem i sejmul toho prvního velkého rytíře na Undead Burgu...

Obávám se, že už jsem totálně fucked.
Gamepad. Zkoušel jsem to i na klávesnici a myši, ale to bylo naprosto retardovaný. Vlastně je to první hra, když nebudu počítat závodní, co jsem na gamepadu rozehrál. A hraje se to skvěle.
@kaslikjochanan (14.04.2015 12:22): No blighttown byl asi nejvíce frustrující částí celé série. Úzké cestičky, spousta platformingu, totálně retardovaní nepřátelé a debilně rozmístěná ohniště. Navíc, ten nejlepší loot je až úplně dole, což je v podstatě nová oblast.
@kaslikjochanan (14.04.2015 12:22): Tak ted jeste by tu mohla byt moznost jej privest zpatky k zivotu, cimz by se samozrejme mosty spalily a cosmesitosmesi. Ale to taky zrovna na nej beztak nezabere. :D

A ano, Blighttown te opakovane znasilni, neni se moc cemu divit, ze se ti tam nechce. C: