on to je ten stejny engine od dob NWN2.. jinak taky mi to spadlo jen jednou za 23h hrani
-co mi na hre vadi je az prilis moc nepratel, podle me by meli mit problem zabit skupinku jedovatych pavouku ale proboha neco kolem 15 obrich pavouku a za rohem 20 kostlivcu a za dalsim rohem dalsich 10 kostlivcu ... to se mi zda trochu ubijejici - tohle neni diablo - a podzemi pod trpaslicim mestem je proste NUDA , ted se to ale zase rojelo a bavi me to porad :)
To je divný , mám nahráno 30hodin a spadlo mi to třikrát. Trochu mi to připomíná zaklínače, kde někdo byl v pohodě a jinejm to padalo. Taky engine je podobnej.
Jsem hodně zklamán z toho, že hra neustále padá. Překvapuje mě, že se tady o tom nikdo ještě nezmnínil. To vám to jede bez problémů? Pročítal jsem bioware forum a tam si taky spousta lidí stěžuje. Bohužel u mě je ta situace téměř neúnosná, padá mi to pravidelně tak po 5 minutách. Většinou to vypisuje problém s fmod_event.dll. Samozřejmě tam mám patch, poslední drivery a podobné věci. Zkoušel jsem to rozjet i ve windows 7 a žádná změna.
15 hodin? Tak to jsem zvladl jen u jedne hry.:)

Bioware smeruji DA primo na telo hardcore hraucum a myslim si, ze se jim to povedlo. Nuti hrace delat vsechno co hra nabizi, tj. pouzivat jedy na zbrane, zasobit se lektvary zivota a many apod. A za to je chvalim. U spousty jinych her to je jen takove male bezvyznamne plus. Napr. v NWN2 vam zabere vypiti lektvaru snad cely jeden tah a vyleci to takovych 30 zivotu (jeden uder). Bez klerika jste jednoduse v prdeli.xD
Kdyz nad tim tak premyslim tak vcera/dneska jsem hral v zasade 15 hodin v kuse a nad ranem jsem na ty loadingy nadaval jak svina :)
Pivo: Zase tak hrozný to neni :) já to hraju bez toho patche na normal a když správně používám kouzla tak je to v pohodě :) měl jsem tady pár tuhých chvilek, ale udělat si pořádnou zásobu lektvarů tady neni problém a už jsem dal i draka :D (asi na 12-14 levelu :D ted si nejsem jistej kolik sem to předtim měl).
jedna rada ... po delsim hrani (me ta hra totiz tak laka ze kdyz potrebuju nekam odejit nebo jen pojist ci shlednout nejakou epizodu serialu tak to minimalizuju) jsou loadingy nekolikanasobne delsi ... hru vypnete a znovu zapnete a je to ok
Bossové jsou od toho, aby byly těžký :-) Holt nám ty hry konzolovatí :-)
Tak ta obtížnost musí stát opravdu za prd. Bo pochybuju, že jste nějaké lamy a jak se tak dívám, tak máte u podobných her už nějaké zkušenosti a říkáte, že nejlehčí obtížnost po patchi je jako střední u jiných podobných her. Hm, tak to je fajn, no. Skoro si říkám, jestli to má cenu hrát, bo jak na mě na konci vybafne boss a já bez cheatů budu celkem v prdeli, tak to bude luxus, jaký si člověk jen málokdy může dopřát :-)
Jo to mi pripomelo jak jsem se pobavil pri jednom z prvnich gameplay videi, kde presentovali tu moznost zapichnout vezne pro zisk klice k truhle. Ta animace zabiti byla vazne dokonala. Revmatoidni ruka s nozem ve tvaru srpu. l-o-l. To jsem si pomyslel zda to Bioware mysli vazne, nebo si z nas delaji prdel.
To byla skvělá scéna. Ty ksichty co u toho dělali ostatní členové party byly vážně dokonalý:)
Kriste pane, ted mi tam u ohne zpiva ta nana co vyklada pribehy a ta mimika je tak otresna ze jsem smichy div nepoprskal monitor :) A tresnickou je, ze cela ta scena je jinak docela o hovne, bo samozrejme je to nejaky teply elfsky dialekt bez titulku :)
MtD: Tak obtiznost muzes prece zvysit kdykoliv behem hrani, takze kdyz bude nakej boj tezsi tak ji proste sniz.
pipboy: To on už je na dragon age patch ? Já to hraju hned v tý první verzi bez patchů na normal a hra mi přijde poměrně těžká, takže bez zásoby léčiv, taktiky a pořádné magie bych nedal skoro žádnej boj :D dost bojů je o tom jestli je dokážu zmrazit dřív než ke mě doběhnou :D:D ještě že mě nenapadlo skusit vyšší obtížnost.
Po opatchovani uz je ta obtiznost celkem v pohode, aspon teda na easy mi prijde tak nejak ekvivalentni tomu, co se bezne nazyva normal :) (pravda ze vedlejsaky plnim jen podle toho jestli se mi tak nejak zamlouva jejich cil, nebo ne. Kdyz nad tim tak premyslim, tak na tomhle RPG je hrozne fajn, ze tu neni zadna pitoma stupnice dobro/zlo, na ktery bych se podle toho co rikam a delam pohyboval - hned mam mnohem mensi problemy se cas od casu zachovat aspon trochu jako zmrd :))

Dalsi system ktery by imho potreboval prepracovat jsou finance. Nejak si rikam ze touhle dobou bych uz moh byt trochu pri penezich, mi pridje ze tu mizi jak nic. Ty nejdrazsi kousky vystroje co jsem videl staly kazdy snad vic nez jsem za celou hru vydelal. Plus ted si nejsem jisty ale mam z toho pocit ze ingredience na vyrobu silnejsich nez zakladnich lektvaru jsou ve vysledku drazsi nez lektvary samotne a jinou cestou jse sehnat nejde...

Celkove ale musim rict ze s opravenou obtiznosti a po smireni se s tim, ze duraz na volbu je tu proste stejny, ne-li mensi nez v jinych bioware RPGckach, tak je to pomerne dobre rpg. Hlavne ten system vlastnosti, skillu, souboju mi pridje jako to nejlepsi co bioware zatim spachali, i kdyz asi bude potreba ho dovyladit.
Pivo: JJ, to asi dela hodne hracu, proto pak u takovyhle mene linearnich rpg je pak dlouha hraci doba... narozdil od nejakych jinych dnesnich rpg, ktere maji kratkou hraci dobu, protoze jsou prilis linearni.

EDIT: A DA jeste k tomu neni moc lehke rpg, takze tam bez tech vedlejsich questu a expeni by to asi stejne moc neslo.
Isair: Jo, no. Ale vesměs mi jde v každém RPG o to, být namakaný, takže si hraju stylem, že kašlu hlavní příběh a jen tak se namakávám, plním vedlejší questy a nemám pak problémy s hlavními questy. Je to lepší, než se pak trápit, že nemůžu udělat nějaký úkol. Každopádně nevím, jak je tomu v Dragon Age a jaký je vývoj té party apod., protože jsem ještě hru nehrál.
Skvělá hra ! Určitě stojí za to si zahrát a já jsem zatím nadmíru spokojen ( mám odehráno nějakých 15-20 hodin)
nevite kde je golem ? vzal jsem si tu hulku a mam jit nekde na jih do vesnice... tim myslel redcliff????? , nic jineho tam totiz nemam ani v ukolech nemam zapsany ten ukol...
pipboy: díky jsem si už tuhle cestu našel ale vždycky jsem asi nějak špatně přesouval ty lidi že mi ta plošina zmizela :D
Pivo: JJ, takhle je to ve vetsine rpg, namatkou treba prave BG2:), kde hlavni linii muzes projet za par hodin, ale se vsemi vedlejsimi ukoly se hraci doba vysplha take na obrovske cislo...
Však těch 120 hodin je myšleno se všemi vedlejšími úkoly a i tak to nějaký borec může projet rychleji, ale lama zase pomaleji. Jet jen po hlavní linii, tak těch 120 hodin to určitě nebude.

EDIT: Lol, teď je hra přesně 1000x zobrazena, si všímám.
ad TB: Nevztahuje. Ale pokud jsem si dobře všiml, tak v konfiguraci hry se dá nastavit jak VSync tak TB, takže to nemusíš řešit :-)
MIGtheDRAGON>postupne levy/pravy plosinky: 3/2 6/2 6/4 1/4 1/5 2/5

No kruci vzhledem k tomu jak se to tvari, tak to bude jeste dost dlouhe.
Ja jsem ted (po vyreseni toho nemocnyho deduly a navsteve v hlavnim meste) v magovsky vezi upadnul do dream worldu, mila kratochvile. (Btw bohudik za patch :))

ad Social Bioware - genialni ne? :)))

ad tripple buffering - na nVidiich ofkoz. Pokud vim tak prislusna plozka se vztahuje jen na OpenGL(?)
MickTheMage: Jo něco podobného jsem si řikal u risenu který nedávno vyšel :) jsem polovinu hrací doby byl v první kapitole a běhal si po světě a druhou jsem proletěl jak nic :D

Jak vidim tak už někteří hrajete dragon age :) dostali jste se k tomu drakovy jak je v horách na západě ? Za nic je takovej chrám a musíte projít 4 zkouškama a já tu třetí prostě nemůžu udělat. Musíte stoupánim na plošiny sestavit most, ale mě to prostě nejde ... dostal jste se tam už někdo ?
MIGtheDRAGON: Aj tych 80 je dost. Ale vzhladom na to, ze po 8 a pol hodinach som este stale len zhruba niekde na zaciatku...kto vie. Idem totiz aj po vedlajsich ulohach (ak nejake neprehliadnem), takze si myslim, ze pokojne aj cez stovku to moze byt.
MickTheMage: No o těch 120 hodinách dost pochybuju :) pokud to bude hrát někdo kdo už pár her hrál jako třeba bg tak mu to určitě nebude trvat takhle dlouho. Co jsem čet recenze tak to má být na 80 hodin. Ale dost to záleží asi na těch vedlejších úkolech :)
Momentalne odohranych cez 8 hodin (moja postava) - co uz vacsina dnesnych hier pomaly konci :) Cislo by sa zatial pohybovalo okolo 90%, ale aj tak je na cislo este skoro. Ak ma ta hra fakt 120 hodin herneho casu, tak tych 8 je nic :)
btw kdyz uz se to tu probiralo - jaka je dneska nejsofistikovanejsi cesta na tripple buffering v DX hrach?
Pivo: Ja tez cekal, ze to na nejnizsi prave bude uplne hnusne a bez efektu, ale mile me to prekvapilo:). Rozlis jsem teda nastavil na max. (1680x1050) a nektere efekty mam zaple, ale vse ostatni na minimum a asi polovinu efektu mam vypnute.
Jinak na nejnižší detaily je to pěkné? Já to viděl na nejvyšší a nemyslím si, že je to nějak extra vymakané :-) Vesměs, když zapnu nejnižší detaily, tak je hra hnusná a to platí i u her, které se mi přijdou jako grafická špička.
Stahoval uz nekdo z vas toho golema a to draci brneni? Ja jsem normalne zadal kod od toho draciho brneni a golema, ale nechce se mi vubec nastartovat stahovani (zkousel jsem nekolikrat):/. No zatim teda pujdu hrat bez neho, ale je to skoda.
no byla to prvni vec na kterou sjem musel pouzit trochu vic taktiky a killnul jsem ji s poslednim manikem co mel na kahanku, takze docela jo. Ale tvari se to jako radova potvora, ackoliv jsem na dalsi zatim nenarazil.

(Imho to je ono, prinejmensim stejne vypada. A starena zachranuje az kdyz to chcipne a zapalis signalni ohen.)
neni tam na zacatku ,to vas jen ta starena zachrani - pocitam ze ten boj s ni bude az v pozdejsi fazi hry
A je ta věc aspoň trochu tuhá? :-) Podle toho, jak tu popisujete obtížnost, tak by měla.
Vypada to jako vec kterou killnes pred tim nez se Morrigan prida do party.
SilentWolf: U kmfd me tech 40% ani neprekvapuje, kdyz dal Torchlightu nulu a BG 2 tob 30 atd..., tak bych tu ctyricitku bral s rezervou:).
tak jsem si DA dnes tez koupil:), na minimalni detaily s 1680x1050 rozlis mi to jede naprosto plynule a bez sekani i na te me stare sunce, takze pohoda:). A hra vypada kupodivu i na takhle nizskych detailech pekne, mozna jsem zvykly na horsi grafiku z tech starsich her, ale prekvapilo me ze i na minimum a temer vse vyple ma hra docela pekne efekty, textury atd... a hlavne se mi neseka:)... jeste ze jsem ji koupil, zatim i s hratelnosti jsem spokojen.
to jsou hodnoceni 40% a 70% ja bych vas liskaaaal xD to snad ani neprekona zaklinace v zebricku :/ vzpamatujte se .... dat takove hre 40% to muze jen hovado, a hodnotit vice procenty debilne spawnovaci a tupou strilecku bez stealth prvku jako far cry 2 je uz na mrtvici , chtel jsem dat puvodne 90% ale musim to nejak vyrovnat a hre davam 100%... stejne jsem nenarazil na zadnou chybicku a na kazde hrani se tesim tak co...
no kruci kdybych jich tam aspon tolik bylo, ja mam tech heal vecicek docela nedostatek a to skupuju a vyrabim jak se da.
Po par hodinach zabijes prvniho ougra a uz tam to bylo docela slusny, resp. nejsem zvykly pouzivat v RPG healing potiony jak v Diablu 2 na nightmare..xD Ale chtel jsem hlavne zminit ten rozdil oproti NWN2, ktere jsou v posledni kapitole jednodussi.;)

a hraje se to opravdu jen 'tak trochu' jako BG.