@Walome (30.12.2016 00:07): Ach jo, škoda, že nesedíš v CDPR, evidentně máš lepší nápady než oni :-(

Do teď jsem na té hře aspoň to ježdění na loďce měl vcelku rád, tak dík, že jsi mi to už taky zkazil... To je fakt sračka tohle. Není tam žádný motor, pádla, nic, a stejně Geralt vždycky jede, jak rychle chce, kterým směrem chce... V CDPR asi nechápou, jak funguje plachta a vítr...
@Garret (29.12.2016 22:21): ne nebudu, vždyť ty vesla by fungovaly stejně, jen by to dávalo aspoň trochu smysl. Tohle je fakt směšný, jakože mě to fakt zarazilo. To na teleportujícího se koně jsem už zvyklej z Red Dead Redemption, to mě nemohlo překvapit :)
@Walome (29.12.2016 21:51): No tohle, vždyť ta lodička byla úžasná :-) Jako správný kapitán jsem se pořád ohlížel za sebe, jestli dělám rovnou brázdu :-) Jak říká Garret, na ostrovech by sis notně zavesloval, měl bys pak pracky jak Pepek námořník a to by ti Yennefer zdrhla.
No ty kráso ale ty lodičky to je solidní haluz :) plachetnička a chová se jak motorovej člun. Sakra, to nemohli udělat nějakou pramici s veslama?
W3 mám koupeného už rok a ještě jsem ho skoro nehrál, jen asi půl hodiny. Čekám, až si koupím nový počítač, abych si to užil naplno. Jednička a dvojka se mi líbily, tak snad bude i tohle.
Sledujete někdo dění kolem filmu? Co vím, tak ještě ani nemají herce, postupují velmi pomalu... Asi bych to nečekal dřív než v 2020. Pokud vůbec.
Tyvole! Jdu po prijezdu kolem baraku kde je koza Princezna. Barak je zamcenej tak jdu dal. Po x hodinach me tam vrati quest a Princezna je pryc a ja ji mam najit.

A to je presne ono - ta koza tam prece vubec nemusela predtim byt. Ale byla :)
@Walome (28.12.2016 22:11): ehm, open world nedefinuje to, že můžeš dělat jen jednu misi naráz..

Samozřejmě že to je open world, ve smyslu že můžeš jít kam chceš a kdy chceš, klidně i na Skellige hned jak našetříš prachy na cestu. To že tě třeba seřežou nějaký monstra už je jiná :)
Btw tohle přece není otevřený svět. Největší voser na otevřeném světě je to, že můžeš dělat jen jednu misi naráz. Tady si nabereš 10 úkolů a můžeš je mít i v různých fázích, prostě jak u klasickýho RPG. Takže jediný znak otevřeného světa jsou tu pro mě ty generický věci, který sice nejsou úplně generický, ale působěj tak (20 zaměnitelných vesnic, již mnou zmíněné otazníky apod.). Takže je to lepší než open world.

Jo a rychlý cestování, to je znak open worldu - ale ruku na srdce, v Gothicu je teleport :) a moc dobře si pamatuju jakou jsem měl radost, když jsem ho dostal. ALE nutno podotknout, že jsem jednou kvůli teleportu prošvihl zásadní moment questu a absolutně jsem se zasek, protože jsem nedošal tam, kam hra předpokládala že dojdu. Zatím jsem ale ve Witcherovi rychle necestoval, zatím se kochám.

Mimochodem napsaný je to skvěle, fakt si rochnim.
S tímhle výrokem naprosto souhlasím "V dnešní době, kdy se hry osekávají kvůli konzolím, je naprosto nesmyslný být high end gamer. Vede to akorát k totální nasranosti." :)
Ale stejně jsem si koupil notas za 40 k s g-sync a 1060 :D a hrát opět s myší je opravdu labužo ... teď mám rozehraný Dishonored 1 a ten zážitek hraní na k+m je diemetrálně odlišný od ovladače...
No na podzim stejně opět koupím PS4, ale počkám, až vylezou alespoň 2 slušné exkluzivky, kvůli Horizonu to kupovat po 2 měsících znova nebudu :D To už by mě přítelka poslala asi do blázince, jelikož jsme během posledního 1,5 roku měl celkově 3 x PS4, 1x xbox :D
@účet smazán (28.12.2016 20:52): ty sliby mě děsí i u Kojimy, který řekl, že to co jsme doposud viděli (dva Teasery) u Death Stranding, není vůbec z enginu hry, že hra bude vypadat DALEKO LÉPE.

https://www.youtube.com/watch?v=6goa1pI_az8 mohli bychom začít úvahy, jak plánuje docílit na PS4 lepší grafiky, než je v tom teaseru. Celé je to jeden podělaný teleshopping. A je jim to jedno, protože se třeba ta Mafia stejně prodávala jak rohlíky. Stejně jako ten Death Stranding ať už to bude cokoliv.

@Paul (28.12.2016 20:52): Na ten Deux se hodně těším, bojím se to zapnout protože žiju v domění, že už je vše vyladěné a tak až bude správná doba tak si to střihnu. Nechci se z toho případného omylu nechat vyvést. :D počkám rovnou i na češtinu a ty DLCčka.
@SilentWolf (28.12.2016 20:44): Nevím, čím to je... Pravděpodobně tím, že dřív se hry mnohem víc dělaly prostě z nadšení, nebyl to ještě tak rozjetý byznys a nebylo na něj napojených tolik šmejdů, kteří vyrábí hry prostě jen proto, že to vynáší peníze, a stejně tak by klidně dělali cokoliv jinýho. A vždycky je vydání hry jen hra na to, kolik toho hráči snesou a za jak velké nedodělky jsou ještě ochotni zaplatit a nechtít peníze zpátky. Ale tak to dneska funguje prostě všude. Taky to možná bude tím, že dřív se hry a filmy dělaly pro dospělejší publikum, čím dál víc se všechno zaměřuje na teenagery...

CDPR jsou ještě jedni z těch lepších vývojářů, ale taky už začínají být jisté náznaky, že tomu tak nebude - speciální podmínky pro xboxové hráče (lepší sběratelka), dementní PR oddělení, co akorát slibuje a realita je pak jiná, neschopnost postavit se na rovinu k horší grafice, než byla v trailerech (jo, on tak vývoj funguje a blablabla, ale proč to teda dřív bylo naopak, totiž že hra vždycky nakonec vypadala líp než trailery? dřív fungoval vývoj jinak?)... Třeba Vávra je podle mě ten typ tvůrce, co to dělá prostě akorát proto, že ho to baví a žádné takové manýry nemá. No ale taky chyběl vlásek a jeho hra by vůbec nevznikla, že...
@SilentWolf (28.12.2016 20:44): Deus Ex i Dishonored už jedou dobře, nějaký patche byly ale potřeba. Mafie je pořád katastrofa. Ale kupodivu většina PC verzí byla tenhle rok skvělá - z hlavy mě napadaj např. Titanfall 2, GoW4, Shadow Warrior 2, Battlefield 1, Hitman, Call of Duty IW, Doom, Rise of Tomb Raider, Mirrors Edge 2..
Katastrofa roku je ta mafie, ale jako celek je situace celkem ok.
Není to ani tak o osekanosti jako o debilních optimalizacích. Ty PC HW nároky jsou uměle vytvořené. Vždycky když hraju nějakou starší hru, tak mě zaráží, jak je hezká a všechno je ostré a vše prostě šlape. Dnes vyjde zabugovaný sajrajt, co má grafiku máznutou přes milion filtrů a málokdo to rozjede na 30FPS na PC za sto tisíc. (je to přehnané ale ne daleko od pravdy). Deus Ex a Dishonored mě letos vytrestaly. Mafiu radši ani neřešit..
@Walome (28.12.2016 19:55): Já jsem pcčkář a jsem taky nenáročný. Ona náročnost je záludná. Člověk chce lepší počítač, aby hrál plynuleji. To je ještě to nejvíc oprávněné chtění. Pak chce lepší počítač, aby hrál na ještě o něco lepší detaily. Pak zjistí, že ještě lepší než lepší detaily jsou lepší detaily + vyšší rozlišení... A zase to nejede plynule. Takže by to chtělo ještě lepší počítač... Meh, a za dva roky vyjde další, náročnější hra :D
@Rapier (28.12.2016 14:17): Skyrim me bavil ale ne kvuli deji, dialogy jsem preskakoval. Btw co se vykonu PS pro tyce - Witcher klesnul uz i pod 30 fps :) tem konzolim se proste nejde nesmat ale zase je skoro zazrak co ze sebe ta skatulka vymackne.
@kuler91 (28.12.2016 18:17): Já taky pořád čekám na nějakou hru, kde bude všechno nakombinovaný tak, že si z toho sednu na prdel. Naposledy se to povedlo Zaklínači 1... Od Zaklínače 3 jsem to čekal taky, ale bohužel se to nestalo, strašně moc věcí mi tam chybí a strašně moc zase přebývá.
No .. mě se witcher 3 líbí hlavně v noci, v těch menších vesničkách je to večer opravdu žrádlo a celkově i vegetace vypadá na první pohled mnohem lépe. Naopak přes den je to celé moc světlé a blood and wine mi připadá vyloženě hnusný .... Nemám rád tyhle pestré barvičky :(. Každopádně tak jako tak hra vypadá dobře :) ... Ale třeba chystaný Horizon to je trochu jinačí level ..., hlavně ve dne :)
No BB + DS 3 nejsou opravdu žádný krasavci a navíc jen hloupé mlátičky a domýšlet si příběhe v podobných hrách mě opravdu moc nebere :D ... Každopádně pokud by někdo udělal obrovský otevřený svět, důraz na postavy a příběh ala witcher k tomu přihodil temné prvky, boss fighty, souboje z BB, tak budu nejšťastnější člověk na světě.
PS4 PRO jsem po měsící prodal, protože celé je to jen o 4k, které opravdu nepotřebuju ... dávám přednost komplexně hezčí grafice před lepším rozlišením. Měl jsem původně za to, že se budou snažit, aby hry vypadali trochu lépe a neměli jen lepší rozlišení, něco takového se vzhledem k obrovské základně PS4 asi konat moc nebude, vyjma exkluzivit.
@SilentWolf (28.12.2016 14:18): Já nebrečím, já píšu, že ta hra je i na ultra škaredá, ty píšeš, že není. Když ti vysvětlím, proč je škaredá, začneš mi psát, že brečím. Holt máme bohužel jiná měřítka na to, co je škaredé.
@SilentWolf (28.12.2016 14:15): Takové kraviny neřeším. Z hlediska barevné palety jsou ty hry mnohem hezčí než W3. W3 je velmi hezký na první pohled. Podíváš se zblízka - placatá tráva, ošklivé keře, všechno se úplně nerealisticky třepe, až je to k smíchu. V BaW grafiku hodně zlepšili, tam je o dost hezčí. Ale základní hra je pro mě osobně k pláči.
@Walome (28.12.2016 10:53): Walome je nerd. :) Masochista na PS4 PRO. :)
Už mlčím, je mi jasné, že na PC sestavě jakou máš v profilu si opravdu Witchera 3 nezahraješ. Chtělo by to upgrade PC ale já Ti rozumím. Taky už moje hraní není co dřív, a pak hry nejsou jen o grafice. :)

PS: spíš si zahrej SKYRIM Special Edition na konzoli, nativní 4K, ostré jako břitva a pak ten příběh. Vávra se v Levelu a na Games rozplýval co se týče SKYRIMU co si tak pamatuji, jako, že nejlepší hra jakou kdy hrál, 100 důvodů proč hrát SKYRIM, apod.. :)
Známy, hardcore RPG fanatic na SKYRIM vzpomíná jen v dobrém.
@účet smazán (28.12.2016 14:00): Jo, hlavně že to co je dál než 5metrů v bloodborne je jako přes toaletní papír. http://www.gamepur.com/files/images/2015/bloodborne-graphics-issue.jpg

Byla to moje hra roku, ale grafikou bych se moc neoháněl, tu má zaklínač prostě lepší. A to není můj názor to je prostě jednoduché srovnání. U Dark Souls 3 jsem musel přes Nvidia panel vynutit vyšší anti aliasing, aby pořád neblikaly hrany čehokoliv, co bylo dál než 10 metrů. Navíc grafika neznamená to, která hra má lepší design prostředí.

Ty už nevíš co bys kritizoval. Co bys celý rok dělal, kdyby W3 nevyšel? Witcher 3 - 200 hodin hraní, 800 hodin fňukání. Za málo peněz hodně muziky. :D
@M.a.t.t. (28.12.2016 14:04): Ne, tvrdím to já a že to tvrdí i Vávra, jsem dal do závorky.

Můžu to vědět proto, že jsem viděl gameplaye i screenshoty a esteticky jsou ty hry zkrátka mnohem hezčí než W3. A že některé grafické části jsou ve W3 na vyšší úrovni, s tímhle nesouvisí. Esteticky nesahá W3 těm hrám ani po pás. Neladí mu barvy, v některých denních dobách vypadá mnohem hůř než v jiných atd.
@SilentWolf (28.12.2016 13:55): A zase klasika - posuzování krásy na základě srovnání? To jako vážně?

Má hnusnou trávu, místy úplně odporný textury (ano, je na to mód, ale o tom se nebavíme, že, bavíme se o tom, co vytvořil CDPR...), Novigrad je rovněž místy hnusný (tvrdí to i Vávra btw), nelíbí se mi v něm ladění barev (což už je, dejme tomu, subjektivní). Obecně ho nepovažuju za esteticky nějak úžasnou hru.
A jestli chceš příklad, co je lepší - Bloodborne a Dark Souls 3 jsou samozřejmě celkově mnohem hezčí, ačkoliv je nehraju.