@Red (18.11.2015 13:20): Otazníčky na mapě maj bejt v první řadě vypnuté. :) Objevování skrytého contentu je radost, kdežto ježdění od otazníků k otazníku děsná pruda.
@Maximus (18.11.2015 13:25): Ještě racionálnější je rovnou tu zbroj vyhodit. Nosnost/omezení inventáře obecně považuju za relikt minulé doby který bych klidně v RPG oželel. Kuší někoho na souši zabít je na odpoledne má to spíš efekt aardu že to tu harpii srazí ze vzduchu.
@Bodkin (18.11.2015 14:19): ahá, já to hledal na vikině a nebyl jsem z toho moc chytrý. teď je mi to jasný... potom ale moc nerozumím, proč řádění toho zaklínače z questu přirovnal ke své vlastní akci na Blavikenu, když je to vlastně jiná situace.
@Garret (18.11.2015 14:08): To je z nějaké povídky, Menší Zlo mám ten dojem? Geralt zabrání nějakému vraždění tím, že pobije bandu, co si to plánuje. Jenže nikdo jiný o jejich plánech nevěděl, takže není za hrdinu ale za sprostého vraha.
@SilentWolf (18.11.2015 12:24): hm, ani jsem nevěděl, že se jedná o DLC quest. to by vysvětlovalo jeho kvalitu, oproti ostatním vedlejšákům.

zkoušel jsem všechny možnosti - dal jsem mu napít vlaštovky a zrasil mě jak nic. paxem ho nechal jít, což byl zatím asi nejsilnější emocionální moment ve hře. no a nakonec jsem mu odepřel vlaštovku a rozsekal jsem ho velice efektně, jeho odlétávající hlavu si pamatuju ještě teď.

@BINGMAN (18.11.2015 12:46): v truhle, ke které ti dá lokaci, by mělo být právě psáno, že to neudělal poprvé.

jinak, pokud někdo dokáže vysvětlit, proč se Geraltovi říká Butcher of Blaviken? v tom questu to hraje podstatnou roli...
@Red (18.11.2015 13:20): Normálny človek si poriadne zvýši nosnosť, ak má veľa vecí tak ich predá alebo uloží niekde do truhly a kým inventár zaplníš znovu, tak to nejaký čas potrvá, jasné, tiež som mal preťaženie a musel som sa vracať k obchodníkovi pomaly jak šnek, ale to bola len moja blbosť, že som sa nepripravil vopred :)

pravdaže nemôžeš behať na 20 otáznikov naraz, je jasné, že keď pozbieraš 20 brnení a mečov a topánok a rukavíc, tak sa inventár zaplní :)

a tie lietajúce obludy som dával v pohode s aardom a mečom na ostrovoch, občas síce spadli na blbé miesto, ale nejako som to neriešil - každopádne máš aj kušu a vieš ich zabiť vo vzduchu.
Zatím nejotřesnější pasáž je objevování ve Skellige. Půlka Skellige je takový zbytečný filler. S držícím shiftem dorazím po pěti minutách plavby se dostanu k maličkýmu útesu. Boj s harpijema na útesu je pěkně otravný, někdy padne na druhou stranu útesu a jak jsem v bojovým modu tak se tam kotouly nedostanu stejně jako se nestihnu vrhnout do vody. Někdy padne na mělčinu tak tam rychle sekám a ona se dostane z měčiny do vody a musím postup opakovat. Odměnou jsou mi potom brnění co mi naplní baťoh a musím se zase x minut vracet k obchodníkovi nebo rozcestníku. Jasně, normální člověk ty otazníky ignoruje, ale já jsem kompletionista a tady je to fakt hnus. Kdyby to osekali tak bych měl dojem lepší.
@BINGMAN (18.11.2015 12:46): To ja viem, ale zabiť mal len útočníkov a nie celú osadu, ženy a deti a nechal len jednu holčičku. Nestalo sa to poprvé. Neviem, proste som ho mal chuť rozsekať za to :)

každopádne najväčší + celej hry je ten, že veľa postáv nie je čiernobielych, majú svoje klady, hriechy, dôvody a je len na hráčovi ako sa zachová, koho nechá ísť a koho popraví

Každopádne ohľadom morálky by som mal byť radšej ticho, lebo po súloži som zabil Kairu :D a riešil som obe čarodejky
@Maximus (18.11.2015 10:43): Ono to tak jednoznačné není. Ona není správná ani jedna možnost. Udělal práci, na kterou si ho najali. Za ni mu dali málo peněz a když chtěl víc, probodli ho vidlemi. Zaútočili první, byl tedy v právu a mohl se bránit. Je však pravda, že to přehnal. Navíc dialog naznačuje, že se to nestalo poprvé. Pro mě to byl dilemat. Nakonec jsem ho ale nechal jít. Nepřijde mi, že je správné někoho v takové nejednoznačné situaci soudit. Geralt, potažmo hráč, nemá patent na dobro. Kdyby si vesničani nezačali, nemuselo se vůbec nic stát.
Celý toto OST je geniální podobně jako u jedničky a dvojky, velkou slabost mám pro ty ambientní songy co ani nejsou na soundtracku.

@Hydr0gen (16.11.2015 20:29): tak ten je fakt dobrej, goosebumps.
Tak ještě jednou, teď se to neztratí mimo kontext:).

Dejte si tohohle chlápka...neskutečnej borec.

Jinak moji favoriti jsou určitě klasiky jako Steel for Humans (Lazare) a hlavní téma. Potom
Song of the Sword-Dancer
úplně naměkko jsem byl na konci z tématu, které hraje u titulků a u dostihů(popř.také tady)
hospodské A Story You wouldn't believe
z ambientních třeba okolí Novigradu.

P.S.:
@JohnCZ (16.11.2015 16:23): To téma An Skellig je neskutečné! Už jsem ho zachytil, tak jsem si ho zase připoměl...
Tohle k tomu nemá daleko...
@HolyMeatball (16.11.2015 09:25): Ten konec s Ciri jako zaklínačkou je takový dost dětský. Jako představa docela hezké, ale je tak trošku jasné, že k ničemu moc dobrému to nepovede, akorát by si za to do konce života nadávala...

Že se budou moct s Geraltem dál setkávat, kdy budou chtít, bych ale zase netvrdil. Sice na to má ty schopnosti, ale ve hře se spíš loučili a působilo to tak, že se jen tak neuvidí, takže autoři to tak asi nezamýšlejí a nedomýšlel bych si to tam.
Kuše je tam pro specifické situace, těžko jako alternativa k znamením a mečům. Co jsem zatím nepoužil ani jednou byly petardy. Asi cvičně někdy vyzkouším.

Quen a rychlé seky, Igni hlavně v těžkých soubojích. Yrden je proti přízrakům zcela nezbytný. Zatím nejtěžší pro mě byla Janina z lesa, tu jsem dal asi až na desátý pokus se všemi boosty a opatrnou taktikou. Zbytek bodíků budu asi házet do axie.

Lektvary jsemse snažil zezačátku šetřit, teď už je používám pravidelně. Kvůli jejich ignoraci jsem měl docela drsný první hodiny.

Líbí se mi ten severský přízvuk na Skellige (hraju s angl.dabingem)
@Maximus (16.11.2015 13:57): to bude počteníčko, doufám .)

A hodnocení, pokud si 10 nezaslouží tahle hra, tak už by si ho nezasloužila žádná a rovnou můžeme desítku ze stupně hodnocení vyřadit :)

@HolyMeatball (16.11.2015 13:19): Z pohledu Geralta je to trochu smutný, ale zas má na co být hrdý, navíc vzhledem k jejím schopnostem není problém aby se viděli kdy budou chtít :)

Mě se na tenhle konec hezky navazovalo do Hearts of Stone, bral jsem to tak že Ciri je v Nilfgaardu, Yennefer něco dělá ve Vengerbergu a Geralt zase šel na Stezku si přivydělat :)
Ono když se člověk podívá do diskuzí, tak kdokoliv správně ovládne jakýkoliv talentový strom, bude tvrdit že je to OP.

Hrál jsem znamení a přišly mi OP.
Kdesi v diskuzích jsem četl že Alchemy je nejvíc OP.
I diskuze mi podložila že znamení jsou OP.

A kdyby nebyl soubojový systém nablízko o haluzi a záleželo by při něm na hráčově šikovnosti, tak by i ta soubojová větev byla OP.

@Maximus (16.11.2015 13:06): je pravda, že topivci jsou ve vodě spíše pro smích a prakticky vůbec nepředstavují riziko. s kuší to bylo o něco lehčí i na lodi, protože šermovat tam proti sirénám nebylo moc echt, většinou padly na dvě rány
@mazar1234 (16.11.2015 12:48): A vobec som nepoužíval ani silný útok, len ten rýchly, piruety, quen, aard a veľmi zriedka yarden, zo začiatku som išiel igni, no potom so ho nahradil aardom. Z kuše som vôbec nestrieľal pod vodou som rýchlo plával a tí utopenci tak málo brali zo života, že ma to vôbec netrápilo, že ich nezabijem.

@Garret (16.11.2015 12:57): na poletuchy som dával aard a tak som ich zhodil na zem a potom som ich zapichol a pod vodou som len rýchlo plával

ale cítil som sa v nich ako gangsta :)
@Maximus (16.11.2015 12:31): znamení jsou hodně overpowered, ve spojení s gryfím setem se souboj stával fraškou. asi po 100 hodinách jsem resetoval skilly a začal jsem hrát čistě za šermíře s medvědí zbrojí. teď se chystám resetovat znova, dost jsem přecenil adrenalin. kuši používám pořád, hlavně na poletuchy a pod vodou. hraju na hard.

ty tvoje zlaté boty... není lepší použít setovky? přicházel si o hodně bonusů a ještě to blbě vypadá :-)