No jo chyb tam má dost, ale v jádru ten komentář nebyl zase tak špatný (shrnutí v pro a proti docela ušlo). Se divím, že vás to vždycky tak nasere, jak někdo kurví gramatiku, že dokázal za 12 hodin nasbírat 9 mínusů :-)

EDIT: Jinak ten pravopis je beztak schválně. Četl jsem i ostatní jeho komentáře, a i když i v nich byly nějaké ty chyby, tak nebyly psány tímto stylem. Řekl bych, že mínuskaři nepochopili malý vtip.
Ale to by nemusel byt spatny napad. Silent Hunter, kde by ponorku nahradila vesmirna lod.
Ježíši, tak u tohole komentáře jsem se nasmál. Úžasná parodie české gramatiky. Vůbec mě nenapadá, kde by se to dalo ještě "vylepšit" (= zkurvit). Congrats. Pokud to nebylo myšleno vážně, tak gratuluji dvojnásob. :D
Kubulus: Opravdu ,,zvrhlík" aby se mu to líbilo. S grafikou pracuji (dokonce studuji) a Avatar je po téhle stránce pro mě hnus velebnosti... Naplácané co se dá, překontrastované, co možná nejvíc barevné... Fujtajbl. A když tohle škrtnu co zůstane? Remix ala Pocachontas=)

A kritiky sem netahejte... Ti už z principu nemůžou být objektivní (prachy, reklama, recese...). Proto jsem rád za stránky jako jsou ČSFD nebo právě Databáze her.

K tématu: Příběh byl podle mě obsáhlejší v ME1 ale záživnější rozhodně v ME2. ME1 bych si zahrál a ani bych nad záživností příběhu nepřemýšlel, nebýt ME2, asi tak=)

Pidzey: Inspiruj se, prosímtě, jinými komentáři, než něco ,,vypustíš z huby"=D Dík.
Nevim jestli mi něco neuniklo, ale jestli se bavíte o kvalitách Avatara, tak můžu říct pouze to, že pokud člověk neni zvrhlík do vizuální stránky, tak se mu to líbit nebude.
Come on pánové, přečtěte si recenzi na Avatara od nějakého zkušeného zahraničního kritika a ten vám otevře oči ohledně toho, o čem NateLogan mluví. :)
Nate: bohužel většina her má náměty stejné. Viz DA:O například. Mě se líbí, jak jsi už napsal, to velké množství minipříběhu. Jednička měla asi 6 bodů, kde se příběj odvíjel dál a zbytek bylo jen projíždění planetama, které byly jedna jak druhá, akorát jinak barevné. Sem tam pár vesmírných stanic, které byly jak ze stejné výrobní série. V ME stály vedlejší questy za totální bačkoru. A děravou k tomu. Dvojka, at má jakýkoliv námět, tak má questy rozdílné a každý má minipříběh a různé pojetí stylu hry. To je to co mě příjemně překvapilo.
Elfian: To je sice pravda, mě také dvojka bavila fakt o notný kus víc než jednička, ale i tak příběhově je slabší. Kdyby to nebylo pokračování jedničky, troufl bych si tvrdit, že hlavní příběhová linie v ME2 je podprůměrná (žádné zvraty, příběhové wow momenty /jako rohovor s Reaperem v jedničce/, velmi jednoduchý námět oproti jedničce /smrt Sheparda > jeho obživení > útoky kolektorů > rodinná pouta :D > návštěva Reapera > finále u kolektorů/ atd.).

Ad Avatar: Když to berete takhle, tak se o tom nemá cenu bavit. Já jej považuji za jeden z nejlepších filmů posledních let a mám proto své důvody. Jenže diskuze s opozicí v tomto případě nikdy nikam nevede, viz již víc jak 10k příspěvků na CSFD přesně na toto téma :D.
No ja ohodnotil jednicku vysoko a pri prvnim hrani jsem byl vylozene nadseny. Ted jsem si ji chtel dat podruhe abych pak mel charakter s kterym poradne rozehrat dvojku a uz me to nebavi. Zase se to ale tyka obdobi kdy jsem se do toho pustil - zrovna jsem dohral Risen (skvela vec, nekdy snad vlozim koment jeste nez vychladnou pocity ze hry) a momentalne hraju HOMAM5 takze do toho se akcni sci-fi rpgcko moc nehodi.:)
Dneska jsem se na to náhodou díval. Můžu říct, že úspěch to má jen díky 3D. Příběhově je to jen vyblitá kravina (bez urážky Pocahontas). Po tom co jsem to viděl, nemám ani zájem o ty triky. Takže do kina na to nepůjdu a pokud mi někdo řekne, že to byl super film, tak ho snad kopnu do hlavy. Škoda dvou a půl hodiny života:)

Nate: rozhodně nesouhlasím, že ME2 nemá lepší příběh. Zrovna to hraju a baví mě to víc jak jednička. Jednička byla nudná a nezáživná a hlavně deprimující, díky opakovaným prostředím. Mě osobně sedí víc. Jedničku si určitě znova nezahraju, ale dvojku možná eště někdy dám.
NL: Výborným podáním? V čem je výborné? Krom grafiky je to sračka do posledního detailu.
pokud si dobře pamatuju, tak v jedničce šla barva interface volitelně měnit...
A pozor, ME2 nemá lepší příběh než jednička (alespoň podle mě), pouze jej lépe podává, mnohem lépe, zejména v úvodu a v trailerech :D. Ač jednotlivé mini-příběhy jednotlivých postav a sem tam těch hlavních i vedlejších misí jsou perfektní, na jedničku to ve výsledku nemá. Ale opakuji, neplést si příběh jako takový a jeho podání (u mnohých stejný problém jako u filmu Avatar).

Mno, pokud to ale někdo vidí jinak, šup sem s názory ;)
To nam doslo ale radost z toho nemame. Modra je mnohem lepsi. Vic se hodi k charakteru vesmiru a je mnohem prehlednejsi. A o to me jde predevsim.
To vám ještě nedošlo, že trilogie ME má barvy ínterface podle RGB (red, green, blue). Takže se docela těším na zelené pokračování=) A rudá je lepší než ta chladná, modrá...
Taky souhlasím, hledal jsem v nastavení, třeba jako v Crysis, kde to jde změnit.. Nejde to změnit, ostatně tady nejde změnit v nastavení skoro nic.. V tomto s láskou vzpomínám na Stalkera a Crysis, kde jde nastavit asi úplně všechno... No hlavně ty hry nebyly na konzole, že.......... Miluju konzole..
Kdyby byl interface treba zelenej, mel bych snahu si precist co mam delat a co je novyho v kodexu. Takhle bych byl nejradsi kdyby z toho Bioware radsi udelali linearni strilecku ala Gears of War kde se o nic nemusim starat a mohl tomu klidne s klidem duse napalit 50%.
Pravda, kdyby byl interface třeba zelenej, nevím, u kolika her bych hned napálil 100%...
Hral jsem dvojku tak tri hodky a abych rekl pravdu, jednicka me bavila vic. Co me ale vylozene sere je menu a interface v cervene barve. Horsi barvu vybrat vazne nemohli.
Jednička byla silný průměr. Nuda. Dvojka mě baví. Lepší příběh a hlavně neopakující se prostředí.
AiMLEzZz: Pravda! To teprv AI v ME2 tě posadí na prdel, protože tam to vylepšili o 300%!
Jste rozmazlení, já si za svým hodnocením a komentářem stojím i po vydání a hraní dvojky.... Jsem jeden z těch 118ti, kterým se to líbí jak to je. Hlavně promyšlenost Mass Effect univerza mě posadila na prdel.... Já dávám na příběh a takovéto podání herního příběhu (ikdyž je klišovitý) je něco pro mě, hotovo.
Barney: Hlavně zde diskutuje (resp. říká, že je to blbost) cca nějakých 5 lidí z celkových 123 hodnocení:).
Tak přesně proto jsem nedávno své hodnocení snížil na 65%, akorát ten konec je prostě parádní a zase to vyšrouboval na 75%...
ÁÁÁÁÁ!!! Tak měním názor, ty souboje jsou naprostá katastrofa! AI naprosto dementní, když jí něco rozkážu, tak většinou vůbec neposlechne, všichni zmateně pobíhají, nepřátelům nevadí, že jim z pěti metrů střílím do zad, dvě postavy proti sobě klidně stojí a pižlají se deset let, do toho se nemůžu pořádně vyléčit, no uplnej konec světa!
Což o to, ty boje nejsou tak zlé, pokud jde o bitku ve větších prostorách, kde se dá aspoň trochu manévrovat, ale jak jde jenom o rovný chodby, tak je to docela otravný.
Barney: Protože to zřejmně neni taková blbost jak tu někteří píšou :) ona je to dobrá hra to jen vy jste rozmazlení :D z mého pohledu vydáním dvojky zlepšili i jedničku, protože těm rozhodnutím v me1 dali nějakej smysl.
Oceňuji zdejší vlnu odporu vůči jedničce po vydání dvojky, ale proč to tu sakra má pořád 87%? :)
Ona celá akční část hry v ME1 stojí totálně za prd. Nebýt té příběhové části (a výpravy), tak ME1 jen stěží dosahuje 50% hodnocení.
njn tak ty krogani mi přišli s tou svojí schopností imunita vždycky nejnebezpečnější to takový gehský ničitelé se vždycky dali dobře ustřílet už z dálky.
AiMLEzZz: To dělají často kroganí, že na tebe nabýhají na těžších obtížnosti (nebo když máte blbou postavu, která neumí pořádně střílet) to může být docela problém.
Včera jsem to nainstaloval, vypadalo to docela cool, ale je to čím dál víc o ničem a potvrzuje se mi Ebbovou pravidlo o tom, že všechny hry od Bioware jsou to samé. Navíc jsem se u toho dneska už několikrát dost nasral, především když na mě všichni nepřátelé bezmyšlenkovitě naběhnou na vzdálenost 1m a nemám šanci se jim bránit, nemluvě o tom, na kolik jsem už narazil bugů. Ach jo :(.
Dohráno. cca 35hodin hry. Na to, že jsem prolezl a projel všechny planety co šly, se mi to zdá málo. Ale jsu rád, že to mám za sebou. Mrknu na ME2. Třeba bude záživnější.
Suzana: Tak já to nemyslel zase až takhle. ME1 jsem dohrál několikrát i před vydáním ME1, ale prostě mám radši, když alespoň nějaké rozhodnutí mají na něco vliv jako například v zaklínačovi. Ale v ME1 vůbec žádný rozhodnutí nemá na nic vliv. Ty důsledky přichází až v druhém díle. Takže spíš vnímám první a druhý díl jako jednu hru.
Osobne mi nezáleží na tom, či Mass Effect inklinuje viac k FPS alebo RPG, dôležitý je pre mňa len fakt, či ma to baví hrať v tej podobe, v akej to je.
S tím nesouhlasím. Jedno by to být nemělo, když hraješ roli v role play game, tak se očekává, že se do role vcítíš a o všem budeš rozhodovat jen podle sebe - tedy své role.
Kupříkladu Dragon Age žádné takové pokračování nemá a stejně mi záleží na tom, jak se v jakékoliv situaci zachovám. Intuitivně volím to, co se mi líbí nejvíce a o tom to snad je, ne? A proč chodit k Dragon Age, když i takový Kotor má taková rozhodnutí, aniž by se důsledky nějak projevily v pokračování. A to nemluvě o druhém dílu, který pokračování nemá.
Já si vždycky ME zahraju, protože se mi líbí ten svět/vesmír, jeho postavy a ten pocit, že v něm můžeš leccos ovlivnit. Navíc, být svědkem vývoje v galaktické fázi - to se mi už asi v tomto životě nepoštěstí...takže proč si to nezažít alespoň ve hře?
Tak já když budu hrát me1 tak kvůli druhému dílu :) v prvnim mě děsně vadilo, že bylo úplně jedno co děláte a jak se rozhodujete, protože jste vůbec nic neovlivnili. Ale díky ME2 mají ty rozhodnutí nějaký smysl.
Taky mě to napadlo, ale proč to potom hrát? To bych si raděj dal typickou FPS střílečku.
Elfian: Tak naštěstí se dá me1 dohrát i bez hraní těch vedlejších misí (pokud nehraješ na nějakou těžší obtížnost to už by jsi mohl mít problém) nedávno jsem to tak dohrál (potřeboval jsem save na importování do me2). Na druhou stranu se tim dost sníží herní doba, která jde asi k 10 hodinám (já udělal asi 2-3 vedlejší úkoly na těch planetkách a trvalo to celkem 12 hodin dohrát hru).
Uvidíme. Dohraju to do konce, pak se mrknu na dvojku, ale z jedničky jsem jednoznačně zklamaný :/
Elfian: to co zmiňuješ - stereotypnost vedlejších misí - mi vadila taky. Ale kouzlo ME bohužel nespočívá v těch vedlejších misích. Na druhou stranu, byly účelné - daly ti docela dost informací . Nakonec, zahrej si druhý díl. Bude se ti líbit více....možná... (střílí se tam trochu více)
Tak sorry, ale Gothic co se týče herního prostředí byl skvělý. V ME přiletíš na planetu, projedeš ji, pokud tam něco je tak vlezeš do budovy, která je naprosto stejná jak na ostatních planetách, tak samo i vesmírné stanice. Jediné planety kde to za něco stojí jsou ty, které jsou spojené s hlavním questem. A navíc je to na nich spíš FPS a to je pro mě zklamání...
Mne to len občas príde čudné, že niektoré hry sú vychvalované za to, za čo sú iné kritizované.