no ono asi už není moc co vymýšlet...mohli bychom hrát třeba za zlou a tyranskou rasu která si hodlá podrobit vše a všechno....já bych si to zahrál:)
Já jsem na ME2 četl jen recenzi, ale právě u Subject Zero se mi vybavila River a Serenity a naopak. Právě proto se ptám. Zkusím rozběhnout demo ze Score a uvidím jak moc si je to podobné.

Say: Já podobnosti nehledám. Ale tohle mi prostě bije na mysli. :-)
OMG, je to sci-fi. Podobnosti tam bude hledat každý... Chyo.
No mě to teda nepřipomíná ani Firefly (možná jen název Subject Zero s River) a ani Farscape. Spíš mi ten svět celkově připadá jako takový vážnější Star Wars.
Tak zrovna posádku Serenity mi ME moc nepřipomíná, spíše u druhého dílu jsem měla chvílemi pocit, že vidím sebranku z Farscape. Samý pochybný trestanec :) I když...píšeš v některých ohledech, ale dál jsi myšlenku nerozvinul, každopádně já ten pocit nemám.
Kdo konkrétně Ti přišel na mysl u Subject Zero?
Bloncky mě nějak zvlášť neberou, takže u Yvonne se mi líbí černé vlasy.
Pivo: Tvůj vkus je vskutku podivný, ale proti gustu žádný dišputát. :-)

To All: Nepřipomíná vám Mass Effect 2 v jistých ohledech Serenity od Josse Whedona? Já jen, že jsem se tak při Serenity zamýšlel nad Subject Zero... :-)
Nejhezčí jsou stejně na blond obarvené tlusté staré cigošky :-D
Tak ME2 proklamovali dabingom známymi hercami, btw aj Chloe z Uncharted 2 dabuje Claudia Black alias Vala z SG1.
Montana: Teď nevím, jestli to myslíš ironicky nebo máš tak blbý vkus :-D
Pivo: Naprostý souhlas.
Ostatní: Viděli jste ji někdy naživo, třeba v seriálu Chuck? Přímo k ní prostě sedí víc blond vlasy, navíc ty nerovný zuby jsou neskutečně sexy :)
Ale houby. Každá má něco do sebe a záleží čistě individuálně, jestli některé sluší víc blond nebo černá. A blondýnky jsou stejně celkově hezčí :-P
Zejména Yvonne Strahovski, která nejenže Mirandu nadabovala, ale taky jí propujčila obličej. Jen škoda, že nezůstala blondýnkou. To k ní sedí líp.

EDIT: mluvím samozřejmě o dvojce. Nějak jsem si nevšiml, že je to diskuze k prvnímu dílu, omlouvám se.
V ME2 mě překvapili dabéři. Je tam hodně herců z Battlestar Galactica a taky z Chuck
Tak není to jak oblivion kde se mi zdá že všechny postavy dabuje jeden člověk xD a podle mě zvládá ten samý člověk i ženský dabing xD oblivion je opravdu hrozný..
Myslím, že sem postřehl pár stejných hlasů v Jade Empire, KOTORech i ME, u DA:O bych se taky nedivil.
Ta první scéna je hodně komická, ale jako hra to třeba špatné být nemusí. Škoda, že to není i na pc.
Say: Mimika? Napriklad v Uncharted 2 ;) viz video1 video 2
Ktery ma vubec "filmovost" na o nekolik trid vyssim levelu nez ME :) (i kdyz jsou to ofkoz uplne jine hry, pro me je to vicemene interaktivni film)
"no, ono to bude možná trochu zkreslené; vedle Freemana by totiž přehrával i Keanu Reeves..." Tak to je hláška týdne :-D

Say: no to se nedivim, tam byla mnohem výraznější než v ME.

Tul: no jasný, ono to bere každej jinak - Alyx přehrávala jak Jack Nicholson v Osvícení, ale bylo to parádní...
Jestli v ME někomu nevoní mimika, tak budiž, ale ať mi jmenuje nějakou hru, kde je lepší...
Čili stěžejní je dabing :) (když selžou grafici/animátoři) On může leccos napravit, dodat dojem té plastičnosti. A to tam celkem funguje.
Záleží od herca (niekedy pekne vidieť aj akú hereckú školu navštevoval, resp. napr.) či je Shakespearovec , od filmu, od režiséra, od krajiny pôvodu (juhovýchodná ázia má úplne iné mimorečové prostriedky ako severná európa a tá má iné ako severná amerika). Človek nemôže čakať, že to bude také výrazné ako pri rozprávkach pre malé deti, starogréckych tragédiach alebo ermhm, Power Rangers.
Mimika je už len fakt, že tam niekto žmurkne, nakloní hlavu, smer ktorým sa pozerá a nevšimnúť si tam úsmev? Úsmev má predsa mnoho podôb a vyjadrení a hneď ma napadajú dve: sarkastická poznámka Wrexa, alebo rozpačitý úsmev Liary nasledujúci potom, ako si myslí, že povedala niečo nepatričné/trápne a Sheppard ju ubezpečí, že to tak nie je.
Mě přijde skutečná lidská mimika velmi jemná a rychlá a ve hrách i filmech se mi zdá protahovaná a přeháněná, aby ji divák postřehl...
Walome: Já si nejsem jistý, takže tě peskovat nebudu a ani nemůžu :-) Ale Shepard a Ashley se podle mě mračili a usmívali.
Každopádně za svým pluskem si stojím :-)
Pivo - jojo, dík. Ale já tam tu mimiku fakt nevidím. Jediný Sheppard se občas zamračí, sem tam někdo plácne pěstí o dlaň, ale tím to hasne. A smát se jsem tam neviděl nikoho... já neříkám, že to je špatně nebo tak, graficky je to parádní, jen to tam prostě NENI, tudíž není co chválit :)
(Cobro a máš aspoň pocit, žes mi to nandal? :-D) Dal plusko nebo ne, už to proboha dál nerozebírejte, nikoho to tady nezajímá... ;-) (a že ty budeš chtít mít poslední slovo :-D)
Pivo: Jedno slovo nemá žádnou vypovídací hodnotu. Ty komentáře jsou od toho, aby si z nich člověk udělal obrázek o hře.

Suzana: Že to ty od sebe nerozeznáš, ještě neznamená, že to nerozezná někdo jiný.

Jsem jen napsal, že nedám plusko někomu, kdo se neumí vyjádřit stručně a věcně. Zatím jsem nedal plusko ani nikomu jinému s podobně dlouhými komentáři.
Ale i kdyby měl někdo nutkání napsat "recenzi" tak co. Jak vy by jste to od sebe rozeznali? :-D
To rozpoložení slov mi přijde, jako bys mi nedůvěřovala :-)
Ale už toho necháme radši. (že my si tak padnem v každé diskuzi do oka, by nám to spolu slušelo)
zapomněla jsem tam nakreslit smajlíčka...nějakého sarkastického. ;-)

(aspoň že to bereš s tím nadhledem trochu)
Jasně, důvod se najde. Ale které pravidlo ho PŘÍMO zakazuje? Klidně se ovládej dál....možná nechápeš, že to beru trochu s nadhledem.
No dobrá, ještě jedna otázka. Proč nestačí jedno slovo, které stručně a jasně vyjádří jeho stanovisko? :-)
Komentář je krátký literární útvar, který vyjadřuje stanovisko autora k dané problematice. Tudíž má být krátký a nestačí jedno slovo. ;-)