Oceňuji, že je součástí kolekce opět i id Vault, sbírka obrazových materiálů z tvorby hry. Obsahem kolekce nejsou jen první dva díly, konkrétně Ultimate Doom a Doom II, ale i Final Doom (epizody TNT: Evilution a The Plutonia Experiment), Master Levels for Doom II, No Rest For the Living. Tím je pokryta kompletní oficiální tvorba, ale kolekce překvapí ještě dalším obsahem. Za prvé je součástí Sigil, nová epizoda od Johna Romera, což mě překvapilo. Bohužel druhý díl nenajdete. A za druhé, což se naopak dalo čekat, nové rozšíření Legacy of Rust. Přímo z hlavního menu je možné se dostat i k teď už obrovskému množství fanouškovských modifikací a rozšíření. Rozhodně jde o dobrou vstupní bránu do tohoto rozsáhlého světa, ale pro pohodlnější a kompatibilnější hraní bych doporučil využít spíše doporučené source porty.
Legacy of Rust jsem sice hrál až naposledy, ale šlo o hlavní tahák této kolekce. Rozšíření se skládá ze dvou epizod, Vulcan Abyss a Counterfeit Eden. Nejde jen o dalších šestnáct úrovní, ale i nové zbraně, nepřátele i grafiku. Novinky jsou často založeny na nepoužitých konceptech. Plamenomet je sice zajímavý, ale moc jsem si ho neoblíbil. Calamity blade je něco jako nabíjecí plazmovka vystřelující řadu projektilů, velmi silná a zábavnější zbraň. Šest nových protivníků je spíše průměrného ražení, jen Shocktrooper založený na vzhledu Doomguye s plazmovkou je zajímavý (i když ne originální - doporučuji zahrát Scythe 2). Jednotlivé úrovně jsou dobré a je vidět zkušenost autorů s tímto stylem her.
Celkově tak jde opět o skvělou práci, díky které jsem si opět prošel i ty méně slavné části Doom historie a užil si i něco nového. Hraní mohu jednoznačně doporučit, je to obsah pro velkou část lidí zdarma a vydrží opravdu na dlouho.
Pro: Atmosféra - píšu to u každé hry, která ve mě něco zanechá, ale zde to desetkrát podtrhuji, grafika prostředí
Proti: Bugy, soubojový systém, budgetově znějící dabing a grafika postav, animace